X
Pošlite nám Vaše údaje, my sa Vám ozveme.
Meno a Priezvisko (*)
Povinné pole
Tel. číslo (*)
Povinné pole
Email (*)
Neplatná emailová adresa.
Lokalita (*)
Povinné pole
Správa
Invalid Input
Príloha
Invalid Input
Max. 20MB/súbor
Invalid Input
Invalid Input
Opíšte kód z obrázka Opíšte kód z obrázka
  Obnoviť
Zle vyplnený antispam.

MB-45 - Okenno-dverový systém bez tepelnej izolácie.

Systém MB-45 je hliníkový systém určený k interiérovej a exteriérovej zástavbe nevyžadujúcej tepelnú izoláciu konštrukcie ako napríklad interiérové deliace steny, okná, dvere, kyvné dvere a rôzne priestorové konštrukcie. Konštrukčná hĺbka profilov je 45 mm (rám ), 54 mm (krídlo) a 45 mm (dverné krídlo).

Dôležitou vlastnosťou systému je možnosť ohýbania profilov čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkov a oblúkových konštrukcií. Tesnosť konštrukcie je zabezpečená tesneniami zo syntetického kaučuku EPDM. Zo systému je možná výroba dymotesných dverí MB-45D kompatibilná so systémom s tepelnou izoláciou MB-60 a MB-70. Rozsah zasklenia je 2 - 34 mm v krídle a 2 - 25 mm v pevných konštrukciách.

MB-60 - Systém okien a dverí s tepelnou izoláciou.

Hliníkový systém MB-60 je vhodný na výrobu okien, dverí, deliacich a plošných konštrukcií. Profily systému sú trojkomorové. Konštrukčná hĺbka profilov okna: 60 mm (rám), 69 mm (krídlo), a dverí: 60 mm (rám, krídlo). Súčinitel prestupu tepla Uf = 2,0 - 3,2W/m2*K podľa EN ISO 10077 v závislosti na použitých profiloch a výplni. V systéme sú použité profilované termické vložky (tepelný izolátor) tvaru omega šírky 24 mm (okná) a 14 mm (dvere) z polyamidu zosilnené skleneným vláknom.

Tvar vložiek zväčšuje pevnosť profilov a umožňuje jeho odvodnenie, čo zaisťuje správnu izoláciu pri akýchkoľvek atmosferických podmienkach. Tesnosť konštrukcií zabezpečujú kvalitné tesnenia zo syntetického kaučuku EPDM. Profily spĺňajú tepelné požiadavky materiálových skupín 2.1. Systém umožňuje zasklenie výplní hrúbky od 14 mm do 50 mm.

MB-70 - Systém okien a dverí s vyššou tepelnou izoláciou.

Systém okien a dverí s tepelnou izoláciou MB-70 je moderný hliníkový systém so zvýšenou tepelnou izoláciou, vhodný na výrobu konštrukcií použitých na vonkajšiu zástavbu s požiadavkou na tepelnú a zvukovú izoláciu rôznych typov okien, dverí, presklených stien a iných plošných konštrukcií. Profily systému sú trojkomorové. Súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,6 - 2,4 W/m2*K podľa EN ISO 10077 v závislosti na použitých profiloch a výplní. Veľmi dobrá zvuková izolácia je zabezpečená tesnením s tzv. dvojkomponentnou stavbou.

Systém MB-70 je charakteristický nízkou hodnotou súčiniteľa prestupu tepla Ug, ktorý zabezpečuje špeciálny tepelný most (plastový izolátor) tvaru omega z polyamidu spevneného skleneným vláknom šírky 34 mm (okná) a 24 mm (dvere). Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), u dverí 70 mm (rám aj krídlo). Zo systému MB-70 je možné vyrábať okná a dvere odolné proti vlámaniu.

MB-70HI - Okenno-dverový systém s vysokou tepelnou izoláciou.

Okenno–dverový systém s vysokou tepelnou izoláciou MB-70HI je vyvinutý pre stále rastúce požiadavky na vysokú tepelnú izoláciu konštrukcií. Dosahuje vynikajúce hodnoty - súčiniteľ prestupu tepla U=1,11-2,3 W/m2*K v závislosti na použití profilov a príslušenstva ako aj použitím tesnenia s tzv. dvojkomponentnou stavbou. Je vyvinutý vylepšením systému MB-70 a to vložením tepelnej vložky do stredovej komory profilu, ktorú tvoria tepelné izolátory tvaru omega, ktoré znižujú prúdenie tepla touto komorou.

Zo systému MB-70HI je možné vyrábať rôzne verzie okien ako napríklad so skrytým krídlom MB-70US HI alebo studeno–teplú fasádu z okien MB-70CW HI. Okná a dvere systému MB-70HI sú využívané v individuálnej zástavbe ako aj v hliníkových fasádnych konštrukciách so zvýšenou tepelnou izoláciou MB-SR50HI. Konštrukčná hĺbka profilov okien je 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo), u dverí 70 mm (rám aj krídlo). Systém MB-70HI je vhodné použiť v kombinácii zasklenia s trojsklom, čím sa zvýšia tepelné a zvukové parametre konštrukcie.

 

AWS 70.HI - Hliníkové okná Schüco.

Vysokokvalitný okenný systém s rozsiahlymi možnosťami riešenia.

Prednosti:

 • Zlepšená tepelná izolácia pri stavebnej hĺbke 70 mm
 • Uf-hodnoty 1,6 W/m2K (pohľadová šírka 117 mm)
 • Voliteľné ako plošne lícované krídlo, von otváravé krídlo alebo kľukou ovládané otváravo-sklopné krídlo ako riešenie pre ťažké, veľké elementy
 • Široký profilový sortiment vrátane dizajnových systémov Schüco AWS 70 ST.HI a Schüco AWS 70 RL.HI
 • Kompatibilný s programom dvier Schüco

V spojení so skrytými kovaniami Schüco AvanTec a Schüco TipTronic zodpovedá Schüco AWS 70.HI najvyšším požiadavkám aj čo sa týka stvárnenia a komfortu.

AWS 75 BS.HI - Hliníkové okná Schüco.

 • Veľmi dobrá tepelná izolácia pri stavebnej hĺbke 75 mm
 • Uf-hodnoty 1,8 W/m2K (pohľadová šírka 89 mm)
 • Žiadne viditeľné zasklievacie lišty
 • Veľmi úzke pohľadové šírky od 67 mm
 • Rozšírená izolačná zóna s penovým izolátorom
 • Optimálizované stredové tesnenie pri koextrúzii
 • Široký sortiment so stľpikovými profilmi do pohľadovej šírky 44 mm, štulpovými krídlami a krídlovou priečkou

V spojení so skrytými kovaniami Schüco AvanTec a Schüco TipTronic zodpovedá Schüco AWS 75 BS.HI najvyšším požiadavkám aj čo sa týka stvárnenia a komfortu.

AWS 75.SI - Hliníkové okná Schüco.

Hliníkový okenný systém Schüco AWS 75.SI spája excelentnú tepelnú izoláciu plastových a drevených okien s jedinečnými výhodami hliníka ako materiálu: dlhá životnosť a robustnosť, subtílne pohľadové šírky a rôznorodý dizajn - realizovateľné vo veľkých transparetných formátoch. So stavenou hĺbkou len 75 mm je okenný systém mnohostranne použiteľný a dá sa perfektne kombinovať s dverným programom Schüco.

Výhody

 • Vynikajúca tepelná izolácia pri stavebnej hĺbke 75 mm:
 • Uf-hodnoty od 0,9 do 1,6 W/m2K
 • Rozšírená izolačná zóna s penovými izolátormi
 • Optimálne stredové tesnenie v koextrúzii
 • Moderný princíp tepelnej izolácie v drážkach zasklenia
 • Rozsiahly sortiment profilov vrátane dizajnového systému Schüco AWS 75RL.SI
 • Kompatibilné s dverným programom Schüco ADS

V spojení so skrytým kovaním Schüco AvanTec a Schüco TipTronic zodpovedá Schüco AWS 75.SI najvyšším požiadavkám aj čo sa týka stvárnenia a komfortu.

AWS 90.SI+ - Hliníkové okná Schüco.

Nové hliníkové okná Schüco AWS 90.SI+ spájajú výhody hliníka ako materiálu a na budúcnosť orientovanú tepelno-izolačnú schopnosť, pričom vytvárajú trvalo zaujímavú architektúru. Pritom okná Schüco AWS 90.SI+ nespĺňajú len náročné požiadavky najvyššej tepelno-izolačnej schopnosti, akú doposiaľ dosahovali len plastové a drevené okná. Tieto vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti pri použití stavebnicového systému AWS sa dosiahli za súčasného splnenia najvyšších architektonických požiadaviek z hľadiska dizajnu a možností stvárnenia pri iba 90 mm stavebnej hĺbke.

V kombinácii so skrytým kovaním Schüco AvanTec možno vyhotoviť priehľadné formáty s hmotnosťou do 160 kg, v kombinácii so Schüco TipTronic možno v budovách odkryť ďalší energetický potenciál.

Vlastnosti a výhody:

 • Najvyššia tepelno-izolačná schopnosť pri stavebnej hĺbke 90 mm
 • Hodnota koeficientu Uf = 1,0 W/m2K (Pohľadová šírka 117 mm)
 • Uw = 0,8 W/m2K (pri Ug = 0,6 W/m2K a plastové dištančné rámiky)
 • Koextrudované stredové tesnenie so zástavkami
 • Optimalizovaná izolačná zóna s penovými izolačnými mostíkmi
 • Široký sortiment profilov pre rozmanité varianty riešení
 • Kompatibilné so sériou dverí ADS 90 PL.SI

Úroveň pasívnych domov: nový tepelno-izolačný štandard pre hliníkové okná.

 

ADS 50.NI - Hliníkové dvere Schüco.

Tepelne neizolovaný hliníkový systém Schüco ADS 50.NI (Non Insulation) bol špeciálne koncipovaný na realizáciu interiérov. Pevná konštrukcia napriek úzkym pohľadovým šírkam a veľmi malej základnej stavebnej hĺbke 50 mm pripúšťa vytvorenie prvkov na celú výšku podlažia. Samozrejme, že aj tento systém je úplne kompatibilný s neizolovanými okennými sériami Schüco AWS.

Výhody:

 • Jednotné stvárnenie interiéru a exteriéru budovy, keďže pohľadové šírky sú identické s tými, ktoré majú tepelne izolované okenné systémy
 • Alternatívne s krídlami zalícovanými do jednej roviny s rámom
 • Veľmi úzke pohľadové šírky od 70mm
 • Možno použiť hrúbky skla od 4 do 32mm
 • Hmotnosť krídla do 160kg
 • Riešenia s nízkym prahom pre bezbariérové stavby
 • Množstvo typov otvárania: jedno- a dvojkrídlové dvere otváravé smerom dovnútra a smerom von, panikové, automatické posuvné dvere a celosklenené dvere
 • V závislosti od použitých kovaní a skiel spĺňajú dvere požiadavky až po bezpečnostnú triedu WK2
 • Vysoká kompatibilita s početnými systémami Schüco

Univerzálne využitie dverí Schüco ADS 50.NI svedčí o vyspelej systémovej technike vysoko vyvinutých hliníkových sérií dverí. Popri klasickom využití ako dvernej konštrukcie siahajú možnosti ich využitia od interiérových deliacich stien až po závetria a vstupné haly.

ADS 65.SL - Hliníkové dvere Schüco.

Dvere Schüco ADS 65 SL sa so svojimi zvonka zaoblenými obrysmi profilov v reze vynikajúco hodia na zdôraznenie vzhľadu.

Výhody:

 • Vysoká tepelno-izolačná schopnosť s obrysom krídla v reze Soft Line
 • Profily zárubní od pohľadovej šírky 69mm
 • Profily rámov krídla od pohľadovej šírky 73mm
 • Profily stĺpikov od pohľadovej šírky 76 do 94mm
 • Kompatibilné s okenným systémom Schüco AWS

 

ADS 70.HI - Hliníkové dvere Schüco.

Nové dvere Schüco ADS 70.HI (High Insulated - vysoko izolované) spájajú vynikajúcu tepelno-izolačnú schopnosť s výhodami dverných systémov Schüco ADS. Stavebná hĺbka 70mm zabezpečuje vysokú pevnosť. Vďaka alternatívnemu vybaveniu môžu byť použité aj ako multifunkčné dvere a začlenené do systému bezpečnosti a automatizácie budovy. Nadčasový dizajn je k dispozícii aj vo verzii so zaoblenými obrysmi profilu v reze (Verzia SL) a dá sa ideálne kombinovať s fasádnymi a okennými systémami Schüco. Vysoko tepelne izolované dvere sa ideálne hodia na vylepšenie energetickej bilancie budovy, pričom poskytujú neobmedzenú voľnosť pri projektovaní.

Výhody:

 • Hodnota koeficientu Uf 1,89 W/m2K
 • Rozšírená izolačná zóna s penovou výplňou
 • Pohľadová šírka 147 mm
 • Valčekové pánty nastaviteľné v troch osiach
 • Rozeta takmer zalícovaná do roviny krídla dverí
 • Odolné voči vlámaniu do triedy WK2 (ako ADS 70 HD do triedy WK3)

Alternatíva:

 • Vyhotovenie Residential Line (RL), alebo Soft Line (SL), alebo ako dvere Heavy Duty (HD)
 • Automatické tesniace prahy
 • Bezbariérové riešenia
 • Skryté pánty
 • Výplň prekrývajúca krídlo dverí
 • Panikové kovania
 • Zaistenie únikových dverí
 • Kontrola vstupu/ manažér dverí
 • Diaľkové bezdrôtové ovládanie
 • Napojenie na centrálne riadenie budovy

 

ADS 75.SI - Hliníkové dvere Schüco.

Dvere Schüco ADS 75.SI (Super Insulated - vynikajúco izolované) s najväčšou tepelno-izolačnou schopnosťou ponúkajú vynikajúce tepelno-izolačné parametre a tým sa stávajú ideálnym riešením pre budovy, na ktoré sa kladú najvyššie nároky z hľadiska energetického manažmentu a architektúry. Alternatívne ich možno použiť ako multifunkčné dvere a začleniť ich do systému automatizácie budovy. Nadčasový estetický dizajn je k dispozícii aj so zaoblenými obrysmi profilu (verzia SL) a vynikajúco harmonizuje s fasádnymi a okennými systémami Schüco.

Dvere s najväčšou tepelno-izolačnou schopnosťou spĺňajú maximálne nároky na energetický manažment v kombinácii s nárokmi na funkčnosť.

Výhody:

 • Hodnota koeficientu Uf 1,72 W/m2K
 • Rozšírená izolačná zóna s penovou výplňou
 • Otváranie dovnútra alebo von; pohľadová šírka 147 mm
 • Valčekové pánty nastaviteľné v troch osiach
 • Rozeta takmer zalícovaná do roviny krídla dverí
 • Odolné voči vlámaniu do triedy WK2 (ako ADS 70 HD do triedy WK3)

Alternatíva:

 • Vyhotovenie Residential Line (RL), alebo Soft Line (SL), alebo ako dvere Heavy Duty (HD)
 • Automatické tesniace prahy
 • Bezbariérové riešenia
 • Skryté pánty
 • Výplň prekrývajúca krídlo dverí
 • Panikové kovania
 • Zaistenie únikových dverí
 • Kontrola vstupu/ manažér dverí
 • Diaľkové bezdrôtové ovládanie
 • Napojenie na centrálne riadenie budovy

ADS 75 HD.HI - Hliníkové dvere Schüco.

 

Veľkorozmerné dvere zo systému Schüco ADS HD (Heavy Duty) výrazne pútajú pozornosť. Každej budove dávajú výnimočný charakter. Ponúkajú trvácnosť najmä pri použití vo verejných budovách, ktoré majú vysokú návštevnosť a je v nich potrebné použiť veľké prechodové šírky.

Výhody:

 • Mimoriadne masívne, s dlhou životnosťou
 • Možno ich vhodne použiť ako vchodové a východové dvere v hojne navštevovaných budovách
 • Bezpečnostná trieda do WK3
 • Komfortné podchodné výšky do 3000 mm
 • Maximálna hmotnosť krídla: 200 kg
 • Bezproblémové použitie rôznych variantov kovaní

ADS 75 SL.SI - Hliníkové dvere Schüco.

Dvere Schüco ADS 75 SL.SI sa so svojimi zvonka zaoblenými obrysmi profilov v reze vynikajúco hodia na zdôraznenie vzhľadu.

Výhody:

 • Vysoká tepelno-izolačná schopnosť s obrysom krídla v reze Soft Line
 • Optimálna tepelno-izolačná schopnosť pri stavebnej hĺbke 75 mm
 • Profily zárubní od pohľadovej šírky 69mm
 • Profily rámov krídla od pohľadovej šírky 73mm
 • Profily stĺpikov od pohľadovej šírky 76 do 94mm
 • Kompatibilné s okenným systémom Schüco AWS

ADS 90.SI - Hliníkové dvere Schüco.

 

Nová séria dverí Schüco ADS 90.SI, ktorá zahŕňa dovnútra otváravú prírazovú ako aj smerom von otváravú dvernú konštrukciu, ponúka najlepšie služby pre obytné budovy a objekty, vzťahujúce sa na budúci štandard energetickej úspornosti.

Na základe už existujúcich, na podmienky trhu s domovými dverami optimalizovyných domových dverí Schüco ADS 90 PL.SI, predstavujú dôsledné rozšírenie dverného sortimentu 90 mm stavebnej hĺbky, a tým sa v zvýšenej miere vyrovnávajú aj s požiadavkami nebytových budov.

Stále dôležitejšiu úlohu pri novostavbách a rekonštrukciách obytných budov a objektov hrajú energetická úspornosť a tepelno-izolačné vlastnosti. S dvernou sériou Schüco ADS 90.SI kladie Schüco nový nízkoenergetický a systémový štandard pre hliníkové dvere. Rozšírené izolačné zóny, priebežný princíp stredového tesnenia a špeciálne tesnenie na styku skla s rámom poskytujú neprekonané systémové vlastnosti ako napríklad odolnosť proti hnanému dažďu 300 Pa, ako aj hodnoty koeficientu Uf 1,4 W/m2K. So zodpovedajúcim trojsklom alebo s výplňou prekrývajúcou rám krídla možno dosiahnuť vynikajúce hodnoty Ud < 1,0 W/m2K. Týmto má Schüco už dnes v programe tepelný štandard zajtrajška.

V neposlednom rade kombinácia energetickej úspornosti docielená nízkoenergetickým štandardom v spojení so získavaním energie začlenením modulov Schüco ProSol TF a ich vlastným využívaním (napr. na Schüco Door Control System začlenený do rámu krídla) umožňuje už dnes realizovať víziu energeticky sebestačných dverí.

Popri zameraní na energetickú úspornosť zohľadňuje rozšírenie dverného sortimentu so stavebnou hĺbkou 90 mm predovšetkým požiadavky komerčnej výstavby s ohľadom na sortiment profilov a kovaní. Analogicky ako pri dvernej sérii Schüco ADS HD (heavy duty) sa k tomu prirátava možnosť konštruovania nadrozmerných ťažkých dverí, zvýšená odolnosť a funkčná trvácnosť ako aj splnenie normatívnych požiadavok bezbariérovosti i únikových a núdzových východov.

Vynikajúce energetické a fyzikálne vlastnosti predurčujú túto dovnútra otváravú plošne zalícovanú konštrukcia dverí na uplatnenie vo funkcii domových dverí alebo dverí pre bočné vchody.

Pritom sa zachovali a ďalej optimalizovali osvedčené faktory, ktoré priniesli úspech dverám Schüco ADS 90 PL.SI ako je princíp priebežného stredového tesnenia a použitie izolácie na styku skla s rámom krídla. Tak sa napríklad podarilo upevnenie valcových dverných pántov bez prerušenia úrovne stredového tesnenia.

Okrem toho vzniká dodatočný priestor na stvárnenie možnosťou použitia dizajnového variantu Soft Line pre zárubne a zasklievacie lišty, ako aj jedno- a obojstranného použitia výplne prekrývajúcej krídlo.

 

ASS 50.NI - Zdvižno-posuvné dvere Schüco.

TV interiéri, alebo tam, kde sa nevyžaduje žiadna dodatočná tepelná izolácia, neizolované posuvné dvere Schüco ASS 50.NI dokážu vytvoriť veľké priehľadné otvory: ako spojovacie a deliace prvky obchodných a kancelárskych priestorov, alebo v medzipriestoroch ako ideálne prechody, napríklad, do zimnej záhrady.

Výhody v skratke

 • Štíhle pohľadové šírky rámu krídla 89 mm
 • Hliníkové profily s vysokou stabilitou
 • Pohodlná obsluha pomocou (uzamykateľných) jednou rukou ovládateľných kľučiek
 • Aj vo vyhotovení odolnom voči vlámaniu
 • Veľký kreatívny priestor stvárnenia vďaka perfektnej kompatibilite systémov
 • Ľahký a tichý chod vďaka kvalitným a do profilu integrovaným vozíkom s kolieskami

Konštrukcie posuvných dverí vďaka úzkym pohľadovým šírkam profilov (len 89 mm) zabezpečia maximálne presvetlenie priestoru pri minimálnych priestorových nárokoch: Keďže sa posuvné krídla pohybujú v jednej rovine, odpadávajú priestorovo obmedzujúce otváravé krídla dverí.

ASS 70.HIZdvižno-posuvné dvere Schüco.

DSchüco ASS 70.HI je zdvižno-posuvný systém s vysokou tepelno-izolačnou schopnosťou, ktorý zodpovedá aj zvýšeným požiadavkám nariadenia o úspore energie. Vďaka novému tesneniu v profiloch je možné dosiahnuť hodnoty koeficientu Ud < 1,3 W/m2K. Zdvižno-posuvný systém Schüco ASS 70.HI takmer nečujne a hravo umožní prístup na balkón, na terasu a do zimnej záhrady. Keďže sa posuvné krídla pohybujú v jednej rovine, odpadajú do interiéru alebo exteriéru otváravé krídla dverí. Tým získate viac priestoru pre svoje nápady pri zariaďovaní miestností.

Výhody v skratke

 • Vysoko tepelne izolované hliníkové profily s vysokou stabilitou
 • Integrácia e-slide: úplne skrytý systém kovania s pohonom
 • Maximálna šírka krídla 3000 mm a výška krídla 3000 mm
 • Rôzne farby profilu zvnútra a zvonku
 • Väčší komfort vďaka novému systému kovania
 • Koľajničky z ušľachtilej ocele zabezpečujú ľahký a tichý chod
 • Nové tesnenie v profiloch
 • Nový variant krídla so zaobleným obrysom profilu v reze
 • Úzke pohľadové šírky rámu krídla (88 mm)
 • Vyhotovenie odolné voči vlámaniu do triedy WK2
 • Zdvojené EPDM-tesnenia pre zvýšenú zvukovo-izolačnú schopnosť
 • Odolnosť voči hnanému dažďu až do 750 Pa
 • Hmotnosť krídla je možná do 400 kg
 • 1-, 2- a 3-koľajničkové rámy
 • Bezproblémové napojenie na systémy Schüco AWS a ADS

Systém Schüco ASS 70.HI ponúka úzke pohľadové šírky s veľkými sklenenými plochami, a tým ideálne riešenie pre gastronómiu, hotelierstvo, kancelárske budovy a bytovú výstavbu vyššej úrovne. Posuvné dvere sa dajú pomocou priečok, dizajnových zasklievacích líšt a kovaní z ušľachtilej ocele prispôsobiť individuálnym želaniam zákazníka.